Jekl Il Primo Vörös Cuvée 0,75
Termékismertető
Jekl Il Primo Vörös Cuvée 0,75
Származás: Magyarország, Villány
Gyártó: Jekl Pincészet
Alapanyag: szőlő, bor, (Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc - Cuvee)
Érlelés: Kisméretű tölgyfahordóban.
Érdekesség: A pincészet "Ars Poetica-ja" a minőség, íz, fejlesztés.
Illat: A Jekl Il Primo Vörös Cuvée 0,75 bor: Egy olyan könnyed vörös bor, amelynek a kipárolgásai pontosan tükrözik az 3-féle alapbor összetett és kompolex aromáit. Édeskés-száraz, kékszőlős, préselt kékszőlő friss illatával és a kékszilva zamatával bír. Kiemelten finom, selymes, simogató, élvezetes már a gőze is. Van benne a hordó nyújtotta dongás, enyhén tölgyes, tanninos illat. Kiváló párákkal ajándékozza meg az érdeklődő orrot.
Íz: A Jekl Il Primo Vörös Cuvée 0,75 bor: Az első korty bizalmat ébreszt, mert jó. Az ízeire az a jellemző, hogy szépen kiegyensúlyozottak. Köszönhetően a 3-féle alapbornak, komplex, kellően tanninos, selymes, simogató, könnyed, lágy, nem karcos, nem túl savas. Zamatai között szerepelnek a meggy, a konyakmeggy, a kandírozott cseresznye, koktélcseresznye, kékszilva, málna is. Kiválóan megalkotott ital, dicséret a pincemesternek!
Lecsengés: Közepesen hosszú, kékszőlős-meggyes-ribizlis, nagyon gyümölcsös.
Szín: Piros - vörös - kékes vörös.
Így kóstold meg: Végy egy szép kristály poharat, majd 12-18 fokon lassan kortyolgatva ízleld meg!
Egy nehéz nap után ülj le, tedd fel a lábadat kényelmesen, végy magad mellé egy ilyen palackot és gondolkodj el az élet szépségéről! Eggs!
Vélemények
Én is értékelek »

