Jammertal Onyx Cuvée 0,75
Termékismertető
Jammertal Onyx Cuvée 0,75
Származás: Magyarország, Villány
Gyártó: Jammertal Borbirtok
Alapanyag: szőlő, vörösbor, Merlot + Cabernet Sauvignon+Cabernet Franc
Érlelés: fahordóban
Illat: A Jammertal Onyx Cuvée 0,75 vörösbor: Csodás érzetünk keletkezik a palack kinyitása után a kitöltés megillatozásakor. Savas-tanninos-kékszőlős-hordós első 4 illatot érzünk. Kakaós, csokis, fekete bodzás, fekete ribizlis és szedres, összetett, nagyon jó benyomást keltőek az aromái. Kifejezetten komoly bor benyomását kelti.
Íz: A Jammertal Onyx Cuvée 0,75 vörösbor: Szép, érzékenyen kifinomult a tannin részaránya ebben a cuvée-ben. Kékszőlős, hordós, csokoládé, pörkölt kávé, lekvár, kakaó, keserű csokoládé, áfonya, szeder, fekete ribizli, bodza enyhe íz-keveredése sejlik fel. Selymes, bársonyos - azaz remek bor!
Lecsengés: Igen gyümölcsös, hordós, összetett, finoman.
Szín: Mély vörös, feketés.
Így kóstold meg: Végy egy szép kristály poharat, majd 12-18 fokon lassan kortyolgatva ízleld meg.
Legye ez a Te napod,- íme egy szépség az asztalodra ma este! Eggs!
Borok osztályozása a cukortartalom szerint:
Száraz: Kisebb, mint 4 g/l. A bor cukortartalma kevesebb, mint 4 g/l vagy legfeljebb 2 g/l-rel haladja meg a borkősav g/l-ben kifejezett, titrálható savtartalmat, de legfeljebb 9 g/l lehet.
Félszáraz: 4-12 g/l között. A bor cukortatalma 4-12 g/l között van vagy legfeljebb 4 g/l-rel haladja meg a borkősav g/l-ben kifejezett titrálható savtartalom kétszeresét, de legfeljebb 18 g/l.
Félédes: 12-45 g/l között.
Édes: Több, mint 45 g/l.
Vélemények
Én is értékelek »

