Recas Solo Quinta 0,75
Termékismertető
Recas Solo Quinta 0,75
Származás: Erdély (volt Magyarország)
Gyártó: Rékás Pincészet
Alapanyag: Szőlő, bor, 5 féle alapborból, cuvée, Chardonnay, Királyleányka, Ottonel muskotály, Sauvignon Blanc és egy igazi kékszőlő kuriózum, a Drăgăşani-i fekete (fehérre engedve) található.
Érlelés: Hordós
Illat: A Recas Solo Quinta 0,75 fehérbor nagyon sok díjat megnyert már azzal, hogy az 5 féle bor keveréke egy egzotikus illat és persze íz kavalkádot hozott létre a hordós érlelés eredményeképpen. Kipárolgásában a szőlős, friss gyümölcsös, mangós, datolyás, avokádós, kiwis, golden almás, vilmos körtés zamatok szétfeszítik az orrot a mélységükkel és intenzitásukkal.
Íz: A Recas Solo Quinta 0,75 fehérbor, cuvée, ízei ténylegesen fenségesek. Azt érezzük, hogy egy gyümölcskoktélt kaptunk a poharunkba. Tele érezzük a narancs, grapefruit, lime, citrom, mangó és datolya ízeivel. Van benne golden alma, érett vilmoskörte, kiwi, egres. Mintha kurkuma is felsejlene, de csak nagyon halványan (!?) Mazsola, akácméz, kandírozott narancs jelenik meg. Fahéj, citromfű sem hiányzik. Savai és a maradék cukor extra harmóniát mutat. Selymesen vonja be a szájat és kényeztet sokáig.
Lecsengés: Hosszú, krémes, egzotikus, fűszeres, kiváló.
Szín: Mélyen sárga.
Így kóstold meg: Végy egy szép kristály poharat, majd 8-12 fokon lassan kortyolgatva ízleld meg!
Ha a 7végén vendégeket hívsz, ezzel a borral nem fogsz szégyenkezni, - Erdély Országból érkezett! Eggs!
Vélemények
Én is értékelek »